zoom_in

Sudocream 125 g krem na odparzenia

19,20 zł
Brutto
sudocream 125 g krem antyseptyczny
Ilość

Powiązane kategorie:

Krem na odparzenia pieluszkowe " SUDOCREM " 125g

Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry niemowląt jako krem chroniący przed odpieluszkowym odparzeniem skóry oraz łagodzący skutki w przypadku wystąpienia odpieluszkowego odparzenia skóry. Sudocrem aktywnie łagodzi podrażnienia i świąd, zmniejsza dyskomfort oraz chroni delikatną skórę dziecka przed drażniącymi substancjami (takimi, jak np. mocz lub kał). Sudocrem jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

Sudocrem zawiera hipoalergiczną lanolinę - substancję, która tworzy na powierzchni skóry naturalną barierę ochronną, zapobiegając w ten sposób kontaktowi czynników drażniących ze skórą.

Sudocrem może również być stosowany w profilaktyce i łagodzeniu skutków innych problemów skórnych, które wymagają stosowania ochronnego kremu o dodatkowych właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych oraz łagodzących dyskomfort.

 

Sudocrem zawiera kilkanaście składników, w tym m.in.:

  • hipoalergiczną lanolinę, która pomaga w utrzymaniu prawidłowej wilgotności skóry
  • tlenek cynku - środek o działaniu ściągającym, który zmniejsza utratę płynu tkankowego i pomaga w regeneracji drobnych uszkodzeń skóry 
  • benzoesan benzylu i cynamonian benzylu, które zwiększają przyrost komórek naskórka, a także wspomagają i przyspieszają proces jego regeneracji 
  • alkohol benzylowy - o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia. Wykazuje również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

   

Stosowanie :

Sudocrem powinien być stosowany przy każdej zmianie pieluszki, należy jednak pamiętać o tym, by nakładać tylko cienką warstwę kremu, ponieważ nałożenie większej ilości preparatu nie zwiększa jego skuteczności.

Ogólną zasadą jest stosowanie małej ilości kremu, nakładanej cienką warstwą. Należy wmasowywać krem małymi ruchami kolistymi do czasu, gdy Sudocrem pozostanie na skórze jako cienka przezroczysta warstwa. Jeżeli nałożona ilość nie pokryje całej powierzchni objętej podrażnieniem skóry, nałożyć odrobinę więcej. Jeżeli skóra po rozprowadzeniu kremu jest biaława, nałożono zbyt dużą ilość kremu.

 

Data ważności 2014 rok

 

Sudocrem posiada pozytywną opinię :

Instytutu Matki i Dziecka

Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych

Atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH)

 

http://arusiowo.gto.pl/pro_1/AKCESORIA/sudocrem/1.jpg

96 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników

Napisz recenzję

Sudocream 125 g krem na odparzenia

Sudocream 125 g krem na odparzenia

sudocream 125 g krem antyseptyczny

1 inny produkt w tej kategorii